Kariyer Olanakları

TEDÜ Sınıf Öğretmenliği Lisans Programı’nı başarıyla tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın mevzuat hükümlerine göre gereksinim oranında Sınıf Öğretmeni olarak atanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na ek olarak, özel ilköğretim eğitim kurumları, TÜBİTAK, üniversiteler ve vakıflar tarafından da istihdam edilebilmektedirler. 

Bu programı tamamlayan öğrencilerin aynı alanda yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam etmeleri de mümkündür. Yüksek lisans dereceleri ile bilim uzmanı, başöğretmen, idari görevli öğretmen, araştırma görevlisi ve doktora dereceleriyle akademisyen, baş uzman ve benzeri unvanlar kazanmaları da mümkündür. 

Ek olarak, TED Üniversitesi’nin tüm programlarının İngilizce eğitim veriyor olması sayesinde yurt dışından kaliteli öğretim üyesi getirme imkanı, yurt dışından ülkemize yabancı öğrenci getirerek yabancı ülkelerle ekonomik ve sosyokültürel bağlar kurabilme imkanı sunuyor olması ve mezun öğrencilerin uluslararası standartlara paralel olarak hazırlanan programlar neticesinde lisans diplomalarıyla yurt dışında iş bulma olanakları da sağlayabiliyor olması diğer somut avantajlar arasında yer almaktadır.